Шлях по сайту: Новини Практичний семінар з фінансової грамотності на факультеті психології, економіки та управління

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Практичний семінар з фінансової грамотності на факультеті психології, економіки та управління

Друк

06 березня 2018 р. за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Міністерства освіти та науки України на базі факультету психології, економіки та управління відбувся практичний семінар на тему «Фінансова грамотність».

Метою заходу було залучення студентської молоді до поглибленого вивчення фінансових питань, стимулювання творчого мислення і отримання практичних навиків у фінансовій сфері.

В заході приймали участь фахівці в галузі економіки, психології та фінансів, науковці.

Ключовими темами заходу були:

  • Фінансова безпека;
  • Пенсійна реформа;
  • Особистий та сімейний бюджет;
  • Психологія економічної поведінки та усвідомлений вибір.

Семінар відкрив декан ФПЕУ д.е.н., проф. Лазаренко Д.О.

Останні фінансові події в Україні та реакція на них громадян свідчить про те, що в Україні низький рівень фінансової грамотності населення.

Фінансова грамотність поєднує фінансові знання, навики та фінансову поведінку особи, щодо ефективного управління особистими фінансами, задля прийняття грамотних фінансових рішень. Ці знання та навики означають:

  • розуміння призначення фінансових установ, інститутів, їх відповідальності;
  • ази юридичної та податкової грамотності;
  • вміння шукати і знаходити потрібну фінансову інформацію;
  • планування реалізації потреб сім`ї у довгостроковій перспективі.

Заступник декана к.е.н., доцент Гончар Л.В. спрямувала увагу аудиторії на проблеми грамотного планування особистого та сімейного бюджету.

Що означає низький рівень фінансової грамотності населення? Хто така фінансово грамотна людина? На ці запитання дали відповідь керівники і співвласники фінансової організації «Усвідомлене майбутнє».

В рамках практичного семінару з фінансової грамотності відбулася зустріч студентів з керівництвом асоціації "Ділове сприяння", які запропонувати учням нові можливості для співпраці з інтернет-виданням «Діловий Слов’янськ».

На прикінці зустрічі найбільш зацікавлені учасники, які першими встановили на свої смартфони фінансовий додаток одержали безкоштовно промокод зі стартовим внеском у пенсійні програми від відомих світових брендів, а також грамоти від всеукраїнського видання «Все про бухгалтерський облік».

  •