Шлях по сайту: Новини Вітаємо з Днем психолога!

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Вітаємо з Днем психолога!

Друк

23 квітня – Всеукраїнський день психолога. Вітаємо всіх викладачів та студентів спеціальності «Психологія» зі святом.

До дня психолога викладачі кафедри психології та студенти-магістратури спеціальності «Психологія» факультету психології, економіки та управління організували та провели психологічний воркшоп. Під час воркшопу студенти представили сучасні психологічні методи роботи з клієнтами, показали цікавий діагностичний матеріал, зробили виставку наукової психологічної літератури.

Найбільш цікавою була тематика воркшопу з питань використання метафоричних карт, кубиків історій Rory's Story Cubes, мандалотерапії та інших методів арт-терапії в роботі психологів.

Так, асоціативні карти спрямовані на роботу з образами, які бачить клієнт та описує, даючи своє трактування. При цьому одна і та ж карта у різних людей викликає різні асоціації. Регулярна робота з асоціативними картами сприяє розкриттю творчого потенціалу у людей, а тому спектр їх використання величезний. Вони можуть бути використані в роботі психологів і психотерапевтів, як домашні ігри з дітьми, у бізнесі тощо. Їх застосовують для вирішення наступних питань: розвиток інтересу до самопознання і саморозвитку; розвиток творчих можливостей; зменшення страху критики; особистісний ріст; подолання кризи і зняття утискуваних станів; корекція відносин і вирішення конфліктів; пошук ресурсного стану; управління стресом; діагностика та оцінка представників різних професій та багато іншого.

Пісочна терапія – один з дивних методів терапії – в контексті арт-терапії являє собою невербальну форму психотерапії. Це один із способів спілкування з самим собою і з навколишнім світом; унікальний спосіб зняття внутрішнього напруження, втілення його на несвідомо-символічному рівні, що дозволяє підвищити впевненість в собі і відкрити нові шляхи розвитку. Пісочна терапія дає можливість відновити свою психічну цілісність, зібрати свій унікальний образ, картину світу, доторкнутися до глибинного, справжнього Я.

Мандалотерапія – метод індивідуальної терапії, як суміш арт-терапії з магічними властивостями мандали. Рисунки можуть бути найрізноманітнішими: від малюнка простих символів, до зображення картин. Важна роль процесу малювання, так як відбувається звернення до нашої підсвідомості. Робота з мандалою також розвиває довільність поведінки, малу моторику рук у дітей, підвищує акуратність, збагачує новими враженнями та активізує інтегративні процеси в несвідомому.

  •