Для абітурієнтів

Факультет спеціальної освіти готує спеціалістів у галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології для роботи в дошкільних, шкільних та соціально-реабілітаційних закладах для осіб з порушеннями психофізичного розвитку.

Відповідно до законодавства України практичні працівники спеціальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами отримують надбавку понад 20% від встановленого посадового окладу, мають відпустку в літній канікулярний період 56 календарних днів, 18-часовий робочий тиждень, наповнюваність навчально-виховних груп дітьми у 3 рази менша, ніж у загальноосвітніх масових закладах.

Майбутній фахівець під час навчання оволодіває ґрунтовними знаннями з таких навчальних дисциплін, як-то: вікова анатомія, фізіологія та гігієна; невропатологія; психопатологія; анатомія, фізіологія і патологія органів слуху й мовлення; загальна та вікова психологія; педагогіка; корекційна дошкільна і шкільна педагогіка; логопедія; логопсихологія; логопедична ритміка; методики викладання різних дисциплін в спеціальній школі (українська мова, математика, історія, природознавство, географія, образотворче мистецтво, ручна праця, фізкультура) та ін. Високий рівень викладання забезпечують професори і доценти кафедр корекційної педагогіки, технологій корекційної та інклюзивної освіти, логопедії і спеціальної психології.

Здобувачі вищої освіти рівня бакалавр та магістр проходять педагогічну практику в базових спеціальних дошкільних та шкільних закладах освіти, мають можливість плідно займатися науковою діяльністю, брати активну участь у наукових конференціях, олімпіадах тощо.

За 50 років існування нашого факультету склалися власні традиції, які активно впливають на світогляд та діяльність студентів. Це такі заходи, як «День відкритих дверей» для абітурієнтів, «Посвячення у студенти», «Дебют першокурсника», «Останній дзвоник», «День вчителя», «День студента», благодійний концерт до міжнародного Дня інваліда, випуск факультетської газети, конкурси-фотовистави, екскурсії до історичних місць України та Донецької області та ін.

Ми завжди відкриті для Вас

і чекаємо на наш факультет людей небайдужих, із добрим серцем!

Ставайте професіоналами разом з нами!


Буклет для абітурієнта