У виховній роботі Донбаського державного педагогічного університету значну увагу приділяють ідеї національно-патріотичного виховання університетської молоді.

На всіх факультетах були проведені заходи щодо відзначення Дня Незалежності, Дня захисника України, Дня Соборності України, Міжнародного дня рідної мови, Дня української писемності, Дня українського козацтва тощо за різними формами – лекції від викладачів профільних кафедр, круглі столи за участю поетів, письменників Донеччини, конкурси стіннівок.

Із метою посилення національно-патріотичного виховання у жовтні 2015 року здобувачі вишу у День захисника України відвідали особові склади 95 високомобільної бригади ЗСУ та військову частину 3035 Національної Гвардії України; протягом жовтня-листопада 2015 року на факультетах проведено відповідні заходи щодо вшанування воїнів Збройних сил України. У холі головного корпусу відкрито стенди «Герої не вмирають», присвячені пам’яті воїнів, які загинули, визволяючи м. Слов’янськ від російсько-терористичних військ.

Студентським клубом та його відділеннями на факультетах на належному художньо-естетичному рівні проводиться низка традиційних загальноуніверситетських заходів, серед яких відзначення Нового року та Різдва, Дня Соборності України, Дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня 8 березня, Шевченківських свят, Дня Перемоги, Дня Європи, посвячення в першокурсники, урочистості до Дня працівників освіти, фестиваль першокурсників “Алло, ми шукаємо таланти”, різноманітні заходи до Міжнародного Дня студента, Кубок університету з КВН між гуртожитками та факультетами, благодійний концерт, приурочений Дню дітей з особливими потребами, акція щодо дня боротьби зі СНІДом та шкідливими звичками, романтичний вечір до дня Св. Валентина, квітневі вокальні вечори, конкурс краси «Міс університет», дні відкритих дверей, випускні вечори тощо.