Шлях по сайту: Список кафедр Кафедра педагогіки Діяльність кафедри

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Дитячий садок «Оленка» відчинив свої двері студентам

Друк

На цьому тижні асистент кафедри логопедії та спеціальної психології Кордонець В.В. разом зі студентами 3-го курсу денного відділення дефектологічного факультету та студентами педагогічного факультету відділення «Дошкільна освіта» групи 3-ДО відвідали спеціальну групу для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату у ДНЗ № 2 «Оленка».

 

Завідувач дитячого садка Страшинська І.А. ознайомила присутніх з особливостями організації корекційно-виховного процесу спеціального дошкільного закладу, зазначила, що забезпечення потреб  дитини, створення умов для її  повноцінного розвитку - один із найважливіших пріоритетів політики кожної держави й моральний обов'язок  кожного громадянина. Вона сказала, що дитині, яка з'являється на світ, необхідні їжа й житло, любов і ласка, можливість навчатися і розвиватися, спілкуватися з однолітками, відчувати себе під захистом дорослих від насилля й жорстокості й підкреслила, що виняткової турботи потребують діти з особливими потребами. Ірина Анатоліївна забезпечила умови для проведення практичного зі студентами заняття на базі цього дошкільного закладу.

Метою практичного заняття було закріплення засвоєного теоретичного матеріалу та формування у студентів професійних умінь і навичок, необхідних для проведення різних організаційних форм роботи з виховання та навчання  дітей з особливими освітніми потребами. Зразком втілення практичного досвіду стало музичне заняття на тему «Осінь», яке показали музичний робітник Свирідова А.В. та логопед групи для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату Ткаченко Т. В.

Студенти із захопленням спостерігали за професіоналізмом корекційних педагогів, спілкувалися з фахівцями, які ознайомили майбутніх спеціалістів з особливостями психофізичного розвитку та корекційно-логопедичною роботою із дітьми даної категорії. Студенти ознайомилися з нетрадиційними методиками корекції порушень, сучасними технічними засобами корекції, а також альтернативними методами корекції розвитку, такими як музикотерапія, кольоротерапія та ін., що активно використовуються у дитячому садку «Оленка».

Студенти мали змогу поспілкуватися з вихованцями, провести експрес-обстеження, потренуватися у діагностуванні мовленнєвих та психофізичних порушень у дітей. Вони ще раз переконалися, що головною метою виховання  дошкільників з особливими освітніми потребами є їх соціалізація та можливість майбутнього навчання в школі.

Робота педагогічного колективу ДНЗ № 2 «Оленка» надихнула студентів на вдосконалення своїх професійних знань, умінь і навичок, які в майбутньому вони зможуть втілити у своїй професійній діяльності.

Ткаченко Т.В. проводить логопедичне заняття

Свирідова А.В. проводить музичне заняття на тему Осінь

Досвічений фахівець демонструє прийоми корекційної роботи

Теоретичні знання необхідні у практичній роботі.jpg

Кордонець В.В. допомогає студентам проводити обстеження дітей

Обстеження мовленнєвого розвитку

Обстеження пізнавальної діяльності